Garanti ve İade Koşulları

Garanti ve İade Koşulları

-Ürün garantisi ve geçerliliği:

·           Ürünler Garantilerinin başlangıç tarihleri teslim alındığı tarihten başlar. Özellikle belirtilmediği sürece teslim alındığı tarihten başlayarak 2 yıl garantilidir. Garanti süresi belirtilmişse bu süre geçerli olacaktır.

·           Ürün özgün kutusu ve garanti belgesini düzgün bir şekilde muhafaza edilmeli, iade edilirken özgün ambalajı ile gönderilmelidir.  

·          Ürünlerde; görsel bir bozulma, tümden veya bölgesel renk farkı olmayacak, herhangi bir biçimde onarım görmemiş, kırık, ezik, bağlantı yerleri dışında hiçbir noktası açılmamış/gevşetilmemiş, üzerine yapıştırıcı vb gibi atık bırakan kötü kalıntılar, özgün biçiminde  şekil ve işlev değişikliği olmaması gerekir. Aksi biçimdeki ürünler kullanıcı hasarlı olarak değerlendirilmekte ve bu özellikteki ürünler garanti kapsamına girmemektedir.

 

-Ürün iadesi için olması gerekenler:

·                Ürünün size geldiği gibi özgün kutusu garanti belgesi ve bütün parçalarıyla eksiksiz gönderilmelidir. Ürün iadesi sırasında faturalar da birlikte içinde olmalıdır. Faturası eksik kutusuz ürünler iade ve garanti kapsamına girmemektedir.

·                Özgün biçiminden farklı olarak; eksik ve kusurlu olarak yapılan iadeler, gerekli faturalar, kullanım kitapçığı gibi belgeleri olmayan ürünler iade olarak kabul edilmeyecektir. Aynı şekilde kargo ücreti tarafınıza ait olmak üzere iade edilecektir.

·                Ayarteknik.com bir e-ticaret ortamı olduğundan ürün garantileri üretici firmanın garantisindedir.   Ürün garanti koşulları üretici firmaların garanti koşullarıdır.

 

-Ürün satın almaktan vaz geçildiğinde uygulanacak işlemler:

·                14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ürünü satın almaktan vazgeçebilirsiniz.

·                Ödemenin yapıldığı tarihten malın teslim alınacağı süre içinde de satın almaktan vazgeçebilirsiniz.

·                Ürün satın alındıktan sonra ilk 14 iş günü içerisinde web sayfası üzerinden (https://www.ayarteknik.com/index.php?route=account/return/add 9) formu doldurmak ve alınan yanıt üzerine ürün iadesi yapılabilecektir.

·                Satın almaktan vazgeçildiğinde satın alınan ürün 10 gün içinde satıcının belirtmiş olduğu kargo firması ile ücretsiz olarak iade edebilirisiniz.

·                İade edilirken Ürün garantisi ve geçerliliği ve Ürün iadesi için olması gerekenler maddelerinde belirtilen gereklilikler yerine getirilmelidir.